Manager ofertare, domeniu energetic

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza o echipa de 2 Ingineri ofertare
- Primeste cereri de oferte de la clienti sau de la inginerul de vanzari
- Colaboreaza cu inginerul de vanzari la stabilirea ofertei tehnice in functie de cerinta tehnica a ofertei, conditiile de prêt, termenul de livrare solicitat de client, producator
- Calculeaza pretul ofertei conform formularului de calculatie, pe care o anexeaza la dosarul lucrarii.
- Formeaza si apdateaza baza de preturi, liste de preturi pentru intomirea corecta a calculatiilor de prêt.
- Intocmeste oferta tehnico-comerciala.
- Intocmirea ofertei tehnico-comerciale pentru licitatii
- Verifica ofertele sub 70000eur realizate de Inginerul de Ofertare. In cazul in care exista erori, le corecteaza si le retransmite pentru refacere

CERINTE

- absolvent Facultate cu profil Electric,Energetic
- experienta minim 3 ani
Cunostinte despre:
 prescriptii energetice in vigoare in Romania
 principalii furnizori de echipamente si materiale auxiliare, utilizate in activitatea firmei
- cunoasterea limbii engleze- nivel mediu
- cunoasterea PC- WORD, EXCEL, ACAD- nivel mediu
- Abilitati comunicare, managementul timpului.

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.