Manager Ofertare

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea activitatii de ofertare (1-2 persoane)
- Verifica ofertele intocmite de catre personalul din subordine
- Clarifica si colaboreaza cu Inginerul de vanzari la stabilirea ofertei din punct de vedere tehnic : variante si alternative de realizare a solutiei in functie de conditiile de pret, termenul de livrare solicitat de client, tipul de producator
- In cazul posturilor de transformare prefabricate concepe asezarea optima a echipamentelor in cabina (din punct de vedere functional si dimensional) cu respectarea restrictiilor impuse in cererea de oferta (dimensiuni, pozitionare usi)
- Updateaza baza de preturi si alcatuieste liste de preturi pentru intocmirea corecta a calculatiilor
- Calculeaza pretul ofertei
- Solicita informatii si suport de la furnizorii consacrati in vederea clarificarii posibilitatilor de intocmire a ofertei din punct de vedere tehnico-economic
- Discuta cu Coordonatorul de Proiect solutia tehnica adoptata.
- In cazul in care firma participa la licitatii, raspunde de intocmirea ofertei tehnico-comerciale si coordoneaza completarea fiselor ofertantului

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice: energetica, electrotehnica
- Experienta in domeniu similar de minim 4-5 ani
- Cunostinte MS, Autocad
- Cunostinte de limba engleza sau franceza sau italiana

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.