MANAGER LOGISTICA

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII
* Coordonarea activitatii de logistica a companiilor ce furnizeaza servicii de transport marfa intern si extern (aproximativ 150 autocamioane);
* Asigura impreuna cu departamentul de contabilitate toata documentatia necesara inregistrarii si costurile implicate in transportul de bunuri;
* Negocierea contractelor de transport pentru reducerea costurilor si obtinerea unei maxime eficiente;
* Intocmirea si monitorizarea tuturor prevederilor contractuale cu privire la logistica convenite cu terte companii de transport;
* Monitorizarea si respectarea nivelului tuturor stocurilor ce sunt convenite impreuna cu Directorul General;
* Revine responsabilitatea pentru asigurarea tuturor documentelor necesare expeditiilor (facturi, avize de insotire a marfii, etc.) si revenirea acestora companiei (semnate si stampilate de client) in maximum 14 zile de la incarcarea marfurilor. Responsabil pentru instituirea unui sistem de control pentru toate documentele de livrare ca sunt returnate companiei eventual cu suportul departamentului de vanzari;
* Asigura o cooperare cu Directorul de Vanzari si Directorul General cu referire la distributia de marfa;
* Are in vederea intocmirea rutelor de transport pentru a optimiza eficienta transporturilor;
* Valideaza existenta si respectarea tuturor tranzactiilor referitoare la transport;
* Pregateste rezervarile de camioane pentru perioadele urmatoare impreuna cu Directorul General;
* Asigura urmarirea programului de maintenanta , asigurari, etc . pentru flota proprie (aproximativ 10 autovehicule);
* Coordoneaza direct activitatea soferilor si a Sefului de Depozit;
* Asigura documentatia necesara pentru receptia marfurilor returnate de clienti impreuna cu departamentul comercial in perioada prestabilita prin contracte;
* Calculeaza costurile totale de achizitionare a marfurilor ca noi produse;
* Asigura analiza necesara in legatura cu diferentele eventuale ce apar in ceea ce privesc stocurile proprii din depozit versus receptiile confirmate de clienti;
* Coordoneaza si controleaza informatiile ce sunt stocate in sistemul computerizat referitoare la stocuri si livrari;
* Comunica permanent cu International Key Account , in scris, referitor la rute si termene fixe de livrare catre Conturile Internationale respectiv datele specifice de facturare in concordanta cu momentul incarcarilor;
* Coordoneaza activitatea echipei de distributie;
* Este responsabil pentru implementarea sistemului de management in depozit;
* Periodic viziteaza clienti pentru a monitoriza calitatea serviciului primit de acestia;
* Maximizeaza capacitatea de incarcare a vehiculelor de transport;

CERINTE

Pentru ocuparea acestui post CERINTELE sunt:
* Absolvent studii superioare;
* Experienta minim 2 ani pe post similar LOGISTICA TRANSPORT;
* Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
* Cunostinte bune de operare PC: Ms.Office;
* Permis auto categoria B, cu experienta;

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana dinamica, capabila sa activeze intr-un mediu foarte stresant, cu o abordare sistematica si logica a activitatii, bune abilitati de negociere, orientat catre rezolvarea problemelor, bun manager a echipei cu care lucreaza, bune abilitati de comunicare, stabil, loial.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- Salariul NET lunar este cuprins intre 4000 si 4500 RON;
- In perioada de proba salariul net oferit este cuprins intre 3500 si 4000 RON;
- Se ofera telefon, transport asigurat la si de la locul de munca.
- Program de lucru L-S, 09.00-18.00.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA COMPANIEI:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORT, AMBALARE SI COMERCIALIZARE PRODUSE AGROALIMENTARE.
Locatia este in Bucuresti, sectorul 4.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro