Manager logistica

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea rolului: Conduce departamentul de logistică, depozitare si transport. Este responsabil cu integrarea tuturor proceselor implicate în managementul lanțului de aprovizionare, depozitare si transport a mărfurilor.

Principalele responsabilitati:
Contribuie la dezvoltarea afacerii prin identificarea soluțiilor privind eficientizarea si cresterea profitabilitatii activitătilor de depozitare și transport;
Monitorizează calitatea, costul și eficiența recepției, depozitării, mișcării si a transportului marfii;
Desfasoară intreaga activitate de identificare, contractare si urmărire de contract in vederea inchirierii si eficientizarii spatiului din depozitului frigorific;
Coordonează si supervizează activitatea de transport a mărfurilor asigurăndu-se de faptul ca nevoile de transport sunt acoperite și că vehiculele sunt în mod eficient exploatate;
Coordonează si supervizează activitatea de intreținere si control periodic al utilajelor de lucru si face recomandari privind eficientizarea;
Coordonează si supervizează gestionarea stocurilor: receptie, inregistrare in sistemul informatic, stocare, transferuri intre depozite, realizare de incărcări si livrari produs – cu respectarea timpilor de efectuare a proceselor stabilite;
Se asigură că toate serviciile de suport și activitățile personalului sunt in conformitate cu normele privind siguranța si sanatatea in munca .

CERINTE

Studii superioare
Experiena de minimum 3 ani in derularea de activități similare sau conexe;
Excelente abilitați de planificare, organizare si raportare;
Foarte bune abilități de negociere;
Foarte bune abilități de analiza si control;
Un excelent management al angajatilor.

BENEFICII OFERITE

Plata fixa si variabilă
Bonus de performanță anual

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate