MANAGER LANT DE FARMACII

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabilirea strategiei comerciale si de marketing pentru lantul de farmacii, in concordanta cu politica comerciala a companiei;
- coordonarea activitatii de achizitii de medicamente si produse, negocierea contractelor de achizitii;
- reprezinta compania in fata autoritatilor;
- recrutarea, selectia, evaluarea, motivarea personalului;
- implementarea procedurilor de lucru in cadrul companiei;
- ia masuri in vederea atingerii obiectivelor strategice ale companiei.

CERINTE

- studii superioare in domeniul farmaceutic, medical, stiinte economice;
- experienta intr-un post similar (in coordonarea unui lant de farmacii);
- experienta in lucrul cu bugete, in negocieri cu furnizorii;
- experienta in coordonarea si conducerea unei echipe;
- excelente abilitati de organizare, coordonare, leadership;
- cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point);
- cunostinte de limba engleza;
- carnet conducere cat. B;
- disponibilitate la deplasari.

BENEFICII OFERITE

Lant de farmacii avand o retea de farmacii la nivel national.