Manager in pregatire - Restaurant McDonald s

McDonald\'s Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul reprezinta prima treapta pe scara ierarhica a managementului intr-un restaurant McDonald¿s, aplicantul aflandu-se in situatia de a acumula cunostinte, proceduri de lucru, aspectele tehnice si practice ale postului. Aplicantul trebuie, initial, sa isi insuseasca notiunile de lucru necesare unui lucrator pentru a ajunge manager, perioada de training fiind de 9 luni, timp in care va lucra in schimburi, desfasurandu-si activitatea in bucatarie, sala de mese, la casa de marcat, etc, iar in final trebuie sa fie capabil sa coordoneze si sa controleze oameni, productie si echipamente. De aseemenea, coreleaza activitatile restaurantului cu propriul plan de dezvoltare personala, alocand suficient timp si importanta amandurora. Identifica necesitatile de instruire ale echipei, coordoneaza activitatea restaurantului, fiind direct responsabil de ceea ce se intampla in zona si timpul sau de lucru. Pregateste rapoarte de vanzari, interactioneaza cu clientii, genereaza solutii creative pentru situatiile de lucru.

CERINTE

- persoana dinamica, flexibila si ambitioasa
- abilitate de a invata repede si de a comunica eficient intr-o echipa
- capacitate de organizare, luarea unei decizii, initiativa
- studiile superioare (absolvite sau studenti in ani terminali)

BENEFICII OFERITE

- sansa unei cariere intr-o companie internationala
- instruire teoretica si practica la nivel international
- pachet salarial in functie de performanta

McDonald¿s este lider mondial in restaurante cu servire rapida, avind deschise peste 27.000 de restaurante, in 119 tari.