Manager Financiar

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati sunt legate de:
Management financiar, raportari financiare (statutar si IFRS), alcatuire bugete pentru fondul de investitii;
Managementul operational al echipei din Romania (organizare, coordonare, planificare, control si dezvoltare) in concordanta cu obiectivele si procedurile interne ale companiei de administrare a fondului;
Mentinerea unui inalt nivel de calitate in relatia cu clientii si partenerii.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Experienta in managementul echipelor de minim 3 ani;
Experienta minim 5 ani in financiar /contabilitate, inclusiv pe activitate de raportare, in cadrul unui Fond de Investitii;
Cunostinte avansate in domeniul investitiilor, inclusiv in ceea ce priveste practicile pietei specifice, mediul de reglementare, instrumente financiare, taxe, standarde internationale de contabilitate IFRS, GAAP;
Experienta relevanta in planificare si analiza de buget;
Cunostinte avansate de limba engleza de business;
Cunostinte excelente de Microsoft Excel, precum si cunostinte privind alte aplicatii Microsoft Office;
Certificare CPA, ACCA sau CA;
Experienta anterioara pe pietele de investitii interne si/sau internationale constituie un avantaj.

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.