manager financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam manager financiar pentru un proiect din Fonduri Structural Europene. Responsabilitati:
- Coordoneaza intreaga activitate financiara in cadrul proiectului
- realizeaza planificarile financiare,
- efectuaeaza operatiuni financiar contabile,
- realizeaza situatiile financiare solicitate de managerul de proiect/ directorul asociatiei si autoritatea contractanta
- realizeaza raportari financiare periodice
- tine evidenta financiar/contabila a proiectului
- Organizeaza si conduce evidenta contabila privind efectuarea cheltuielilor prevazute prin bugetul de venituri si cheltuieli, a valorilor materiale, bunurilor de inventar, mijloacelor banesti, a decontarilor cu debitorii si creditorii

CERINTE

-licentiat al Academiei de Studii Economice, certificate in domeniul contabilitatii
-experienta minima de 5 ani pe domeniul financiar-contabil pe proiecte
- constituie avantaj experienta de lucru pe proiecte Phare si pe Fonduri Structurale Europene
- abilitati: organizatorice, capacitatea de planificare financiara, analiza si sinteza, de comunicare, cunoasterea legislatiei in domeniu.