Manager Fabrica

SC TITAN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza intregul proces de productie, de la materia prima pana la deseuri.
Se asigura ca produsele sunt realizate la timp, in conformitate cu standardele de calitate cerute.
Se asigura ca productia este eficienta din punct de vedere al costurilor, folosind resursele umane si materialele necesare si incadrandu-se in parametrii de timp optimi pentru a finaliza comenzile.
Estimeaza timpul necesar de productie si comunica standardele de calitate ce trebuie atinse.
Monitorizeaza procesele de productie si regleaza programele de lucru.
E responsabil cu selectia si procesul de intretinere la timp a echipamentelor.
Monitorizeaza standardele produsului si implementeaza procedurile de controlul calitatii in colaborare cu Departamentul de Control si Asigurare a Calitatii.
Supervizeaza programul de verificare tehnica si tehnologica a utilajelor.
Raspunde de indeplinirea obiectivelor alocate si a indicatorilor de performanta.

CERINTE

Studii superioare absolvite – profil tehnic.
Experienta de minim 5 ani in industria alimentara.
Experienta profesionala de minim 3 ani de zile pe o pozitie similara.
Cunostinte avansate de limba engleza (vorbit, scris, citit).
Cunostinte avansate de lucru cu PC-ul (Word, Excel, Powerpoint, Outlook).
Capacitatea de a lua decizii, capacitate de organizare si planificare a resurselor din aria de responsabilitate, abilitatea de a gestiona simultan mai multe evenimente deosebite, capacitatea de a propune solutii.
Abilitatea de a lucra cu oamenii, bune abilitati de comunicare si relationare, abilitate de a lucra in echipa, rezistenta la stres, responsabilitate, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant.
Posibilitati de dezvoltare profesionala continua.
Loc de munca stabil intr-o companie multinationala.

Titan S.A. este o companie cu traditie pe piata de morarit si panificatie fiind una din cele mai vechi fabrici de profil din tara. In timp, compania si-a diversificat portofoliul de produse si a investit in construirea unei fabrici moderne cu o capacitate de productie mai mare.
Misiunea noastra este de a fabrica ¿i distribui produse de inalt¿ calitate si siguran¿¿ care sa corespund¿ nevoilor ¿n permanent¿ schimbare ale pie¿ei.
Av¿nd ca element de baz¿ f¿ina, vom fi prezen¿i pe mesele tuturor, indirect, prin intermediul produselor nostre.