MANAGER EXPEDITII MARTITIME

DELAMODE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Lansarea comenzilor catre furnizori
- Pregatirea / intocmirea instructiunilor pentru emiterea documentele specifice expeditiilor FCL / LCL
- Cooperarea cu agentii Delamode din porturi incarcare / destinatie
- Monitorizarea desfasurarii transporturilor maritime
- Sprijina si colaboreaza cu serviciul vanzari din cadrul departamentului
- Actualizare permanenta a inregistrarilor/rapoartelor de activitate
- Raporteaza Directorului Transport International

CERINTE

- Experienta minima in domeniu - 3 ani
- Cunostinte temeinice in domeniul expeditiilor internationale de marfa pe cale maritima( Transporturi combinate, Transporturi multimodale, FCL / LCL)
- Cunostinte operatiuni / documentatie / reguli si legislatie nationala/internationala in domeniu
- Cunostinte in domeniul transporturilor rutiere internationale reprezinta un avantaj
- Experienta in desfasurarea activitatii pe baza de obiective si termene
- Limba engleza: scris / vorbit - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o firma in expansiune, mediu de lucru profesionist.

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale(terestre, aero si maritime)/Livrari si colectari locale/Antrepozitare si depozitare/Servicii vamale