Manager executiv pentru intreprinderea sociala

Asociatia React

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza si asigura intregul proces de productie in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu target-ele planificate, obiectivele, programul si standardele de calitate ale intreprinderii sociale.
• Asigura functionarea corespunzatoare a intreprinderii sociale din punct de vedere tehnic si managerial in conformitate cu politicile si strategia de productie ale intreprinderii sociale.
• Planifica activitatea de productie in sectiile de fabricatie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti.
• Organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si coordoneaza folosirea corecta si eficienta a fondurilor de investitii .
• Coordoneaza si asigura desfasurarea ritmica a procesului de productie, urmarind realizarea productiei in conformitate cu planul prestabilit al intreprinderii sociale.
• Aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime.
• Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii.
• Conduce procesul de asigurare a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor si standardelor existente.
• Elaboreaza proiectul planului de investitii al intreprinderii sociale, in conformitate cu prevederile bugetului, in scopul imbunatatirii gradului de ocupare a capacitatilor de productie existente si crearii de noi capacitati.
• Urmareste incheierea contractelor pentru noile investitii si actioneaza pentru asigurarea la termen a documentatiilor tehnice, conform graficelor de esalonare a investitiilor.
• Verifica pontajul lunar pentru personalul angajat in intreprinderea sociala .
• Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul angajat in intreprinderea sociala.
• Coordoneaza si participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor din intreprinderea sociala.
• Stabileste conform structurii organizatorice si a regulamentului de ordine interioara ale intreprinderii sociale, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.
• Raspunde de mentinerea, in cadrul intreprinderii sociale, a unui climat favorabil indeplinirii sarcinilor de lucru.

CERINTE

Specificatiile postului :
- Studii superioare;
- Experienta in munca de minim 5 ani
- Experienta in conducere activitate de productie minim 3 ani
- Cunostinte avansate de operare PC (Power Point, Excel, Word);
- Cunoasterea limbii engleze.
Candidatii selectati, anterior angajarii, vor fi trimisi la traininguri de specialitate in conformitate cu activitatea ce urmeaza a fi desfasurata in cadrul intreprinderilor sociale.
Asociatia isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.

Asociatia React desfasoara in cadrul Programului Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, Axa Prioritara 6: Promovarea incluziunii sociale, proiectul : Dezvoltarea economiei sociale prin infiintarea de intreprinderi sociale