Manager Distributie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. coordoneaza activitatea de distributie a companiei (stocuri de produse pe fiecare depozit, stocuri tampon)
2. gestioneaza si mentine relatia cu distribuitorii companiei
3. urmareste impreuna cu contabilul platile facute de catre distribuitori
4. intocmeste si gestioneaza rapoartele zilnice/saptamanale/lunare/anuale cerute de companie
5. participa la intalnirile cu furnizorii companiei,
6. evalueaza echipa aflata in subordinea sa
7. defineste criteriile de performanta pentru fiecare post din cadrul ariei sale de coordonare
8. colaboreaza direct cu directorii de vanzari in vederea eficientizarii si maximizarii costurilor de stocare a produselor companiei
9. dezvolta, implementeaza si controleaza toate actiunile necesare pentru a mentine costurile aferente distributiei sub control strict cu atingerea tintelor de profit operational
10. participa la planificarea costurilor si ofera suport Directorului Financiar, in realizarea bugetului pe segmentul distributie.

CERINTE

1. experienta in domeniul distributie, operatiuni, productie, logistica minim 5 ani
2. experienta in coordonarea unui colectiv de minim 3 angajati
usurinta in interpretarea datelor si lucrul cu cifre
3. abilitati de comunicare
4. orientare catre rezultat
5. cunostinte programe de gestiune si facturare
6. absolvent studii superioare.