MANAGER DEZVOLTARE PRODUSE

PROFILUX S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principala responsabilitate a Managerului de produse este coordonarea proiectelor care au ca finalitate lansarea de produse noi, cu parcurgerea intregului proces tehnologic.
1.Identifica si propune produse noi, completare cu gama de produse oferite
2.Intocmeste un plan de lucru si normeaza timpul de realizare
3.Identifica segmentul de clienti carora li se adreseaza produsul
4.Realizeaza o analiza de piata interna pentru produsele identificate
5.Elaboreaza documentatia pentru cererea de oferta produse
6.Identifica potentialii furnizori pe piata externa pentru fiecare componenta a produsului
7.Contracteaza si negociaza oferta cu furnizorii identificati
8.Raspunde de livrarea si calitatea produselor
9.Colaboreaza cu departamentele de productie in stabilirea procesului tehnologic de prelucrare a produselor finite (daca este cazul)
10.Intocmeste fisa tehnica a fiecarui produs finit implementat
11.Urmareste implementarea produse (software si partea de inceput vanzare)
12.Asigura suport si consultanta tehnica
13.Identifica standardele care trebuie indeplinite si avizele care trebuie obtinute pentru comercializarea produselor
14.Propunerea si implementeaza solutiilor de optimizare a produsului si a fluxului pe care il urmeaza produsul

CERINTE

1.Studii superioare tehnice
2.Experienta in pozitii similare
3.Cunostinte operare PC si Internet
4.Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze
5.Experienta in prioritizarea activitatilor si coordonarea proiectelor cu termene de finalizare precis stabilite
6.Abilitati de estimare a consumurilor de materii prime si materiale auxiliare
7.Capacitatea de a lucra interdependent cat si in echipe interdepartamentale
8.Deschis la nou, pasionat de cercetare si inovare
9.Bune abilitati de comunicare si organizatorice

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Oportunitati de dezvoltare
- Perioada de proba platita (1 saptamana)

S.C. PROFILUX S.A. - cu o vechime de peste 15 ani pe piata constructiilor din Romania - este importator si distribuitor de sisteme si accesorii profesionale pentru finisaj,.
In ultima perioada, compania noastra si-a tot largit gama de produse oferite, motiv pentru care am infiintat departamentul de Cercetare-Dezvoltare. Acesta are are drept scop identificarea si dezvoltarea de noi produse competitive, produse care pot fi finite sau care pot necesita prelucrarea in cadrul departamentului de Productie.