Manager Departament Productie

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de pregatire a productiei si productia propriu-zisa;
- Este responsabil de planificarea comenzilor si confirmarea termenelor de livrare solicitate;
- Este responsabil de crearea conditiilor pentru incadrarea in termenele de livrare asumate;
- Urmareste stadiul de executie a lucrarilor si stabileste prioritatile;
- Gestioneza eficient resursele materiale si umane in vederea indeplinirii obiectivelor;
- Dezvolta si implementeaza procedurile pe baza carora se desfasoara procesele din productie;
- Intocmeste rapoarte cu indicatori specifici, referitoare la productie;
- Raporteaza Directorului tehnic.

CERINTE

- Studii superioare tehnice(diploma de licenta);
- Minim 3 ani experienta in domeniul productiei;
- Minim 1 an experienta manageriala;
- Experienta pe un post similar si cunostintele SAP constituie un avantaj;
- Limba Engleza- nivel avansat;
- Cunostinte operare PC-nivel avansat;
- Cunostinte despre produse si servicii din domeniul tipografiei;
- Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in acelasi timp;
- Initiativa, abilitati de organizare;
- Capacitate de decizie;
- Excelente abilitati manageriale;
- Abilitatea de a stabili termene limita realiste si de a le respecta;
- Spirit de echipa si performante bune in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

Pachet motivational atractiv.

Inform Lykos membra a unui grup multinational de companii activeaza in domeniul tipografiei si al serviciilor IT fiind specializata in productia de formulare fiscale cu regim special, formulare comerciale si bancare, tiparirea de date variabile, programe de fidelizare, personalizare de carduri, etc. In prezent, in Romania, compania numara peste 350 de angajati.