Manager departament modele/comunitate online Fashiontv

Fashiontv

Job expirat

RESPONSABILITATI

-creare/dezvoltare/intretinere baze de date de modele (format PowerPoint)
-dezvoltarea comunitatii online prin atragerea de noi membrii
-organizare sedinte foto
-organizare castinguri pt. designeri romani si internationali
-organizare fitting pt. designeri romani si internationali
-organizare evenimente in tara si strainatate

CERINTE

-lb engleza (avansat)
-usurinta in dezvoltarea relatiilor interumane, persuasiune si abilitati de comunicare
-cunostinte in domeniile relatii publice, comunicare, internet, baze de date
-experienta relevanta in domeniu (scouting,hostess, lucrul in agentii de modele, fashion shows, tv.)
-experienta in domeniul comunitatilor online, retele sociale
-cunostinte de baza operare calculator (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint),
-cunostinte de baza Adobe Photoshop
-disponibilitatea de a calatori in tara si strainatate in functie de evenimentele organizate
-abilitatea de a lucra atat in echipa cat si individual
-dinamism, pasiune pt acest domeniu, fler

BENEFICII OFERITE

-bonusuri in functie de realizari
-bonusuri la deplasari externe

FashiontV este singura televiziune de nisa care transmite 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana, programe ce promoveaza moda internationala, prezinta ultimele trend-uri in materie de vestimentatie, make-up, hair-style, si petreceri. Fashiontv e prezent in 180 de tari de pe 5 continente si are peste 500 de milioane de telespectatori.
In Romania Fashiontv organizeaza cele mai importante evenimente de moda si concursuri de frumusete.