Manager Departament Comercial

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este permanent in serviciul clientului.
Coordoneaza activitatea comerciala, de aprovizionare si de intretinere a departamentului
Anima echipele din magazin/sector in functie de activitatile din departamentului
Verifica si intretine ordinea, curatenia, sesizeaza si inlatura eventualele defectiuni
Supravegheaza si verifica lucrarile de intretinere
Organizeaza, planifica, coordoneaza si verifica inventarele anuale
Urmareste stocurile si aplica masurile necesare pentru optimizarea lor
Preia responsabilitatile si indatoririle Directorului de Magazin, in cazul in care acesta lipseste
Dezvolta proiectele de amenajare spatii si gaseste mijloacele necesare pentru punerea in practica si comercializarea lor, in functie de cerintele clientilor.
Are in vedere punerea in practica a merchandising-ului pentru gamele de produse de care este responsabil..
Este la curent cu tendintele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica in munca de zi cu zi.
Actioneaza cu in scopul asigurarii celor mai bune produse si unui inalt grad de satisfacie client.
Elaboreaza rapoarte si analize.

CERINTE

Studii universitare
Experienta relevanta in conducerea unei echipe
Orientare catre cerintele pietei si ale clientului
Competenta analitica si strategica
Orientare catre rezultat
Capacitate de adaptare
Capacitate de comunicare, coordonare si lucru in echipa
Flexibilitate si responsabilitate profesionala, loialitate
Abilitati avansate de operare pe calculator (Microsoft Office);

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru agreabil, intr-o companie internationala
Beneficiul unor importante programe de formare oferite de companie
Posibilitati de dezvoltare a carierei
Conditii de munca motivante
Sediul companiei situat la Bucuresti; posibilitati de deplasare in Romania si in strainatate.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare