MANAGER DE PROIECT

S.C. HUMAN RESOURCES REENGINEERING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa, impreuna cu personalul de vanzari, la negocierile precontractuale cu subantreprenorii si clientii
- initiaza proiectul (stabilirea obiectivelor, intocmirea specificatiilor)
- dezvolta planul de proiect ( identifica sarcinile, planifica activitatile, identifica activitatile critice, evalueaza necesarul de resurse pentru derularea proiectului )
- intocmeste bugetele de lucrari la inceputul fiecarui proiect (buget de infrastructura, suprastructura zidarie, finisaje interioare si exterioare, tamplarie interioara si exterioara, instalatii electrice, sanitare si termice)
- elaboreaza, la inceputul proiectului si actualizeaza pe parcursul acestuia, planul de risc al proiectului
- organizeaza echipa de proiect si repartizeaza sarcinile pe membri acesteia, identifica si analizeaza riscurile, stabileste metodele de control
-optimizeaza solutia tehnica propusa in proiect
- monitorizeaza derularea proiectului in concordanta cu planul intocmit, cu accent pe calitatea lucrarilor, incadrarea in termene si in bugetul de proiect alocat; urmareste sarcinile contractuale pe timpul derularii proiectului
- intocmeste bugetul rectificativ la finalizarea fiecarei categorii de lucrari
- intocmeste documentele finale de receptie, impuse prin metodologia de project management si prin contract, pe faze si pe proiect, si sustine predarea lucrarii catre beneficiari
- intocmeste analiza finala privind eficienta proiectului (indicatori specifici, puncte tari, vulnerabilitati constatate, elemente de noutate etc)

CERINTE

- minimum 5 ani experienta intr-un post similar
- studii superioare tehnice
- cunostinte PC: MS Office si MS Project
- cursurile de Project Management reprezinta un avantaj
- carnet de conducere categoria B
- limba engleza - nivel avansat (scris si vorbit)
- disponibilitate pentru deplasari

Human Resources Reengineering este o companie ce se adreseaza in special firmelor cu profil tehnic (constructii, instalatii, automatizari, productie, infrastructura, echipamente si utilaje pentru constructii, transporturi, materiale pentru constructii, IT&C) atat din Bucuresti cat si din tara.

Serviciile pe care le oferim clientilor nostri sunt: recrutare si selectie de personal si solutii integrate de evaluare – dezvoltare iar baza noastra de date contine un numar considerabil de candidati.