Manager de Produs

S.D. Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, importanta companie multinationala din domeniu agro:

MANAGER DE PRODUS - Seminte rapita

Responsabilitatile postului:
- Cresterea volumului de vanzari pentru produsul pe care il manageriaza.
- Supervizarea activitatii de incheiere contracte vanzare cu fermierii si distribuitorii locali, atat pentru culturile de primavara cat si pentru cele de toamna.
- Urmarirea derularii contractelor si incasarea valorii acestora la termenele stabilite.
- Informarea prealabila cu privire la solvabilitatea potentialilor clienti.
- Instruire tehnica pe produs asigurata pentru oamenii de vanzari (in mediu organizat - seminarii interne - sau la nivel individual).
- Mentinerea relatiei cu partenerii externi, furnizori ai produsului.
- Stabilirea strategiei de marketing pentru produs (promotii, politica de discount) in functie de compartamentul pietei.
- Participarea la intalniri si simpozioane cu fermierii si distribuitorii locali - in scopul prezentarii si promovarii produsului din portofoliu.

CERINTE

- Absolvent studii superioare - Agronomie (obligatoriu).
- Experienta de minim 3-4 ani in vanzarea de inputuri agricole.
- Experienta in managementul de produs si coordonarea unei echipe de vanzari.
- Persoana deschisa cu un networking format si activ in piata agricola.
- Capacitate de organizare si planificare, bun coordonator cu abilitati comerciale.
- Abilitati operare PC: suita OFFICE, Internet Explorer, ERP.
- Limba engleza sau germana la nivel avansat (obligatoriu).
- Disponibilitate la deplasari in teritoriu.
- Permis de conducere categ. B.
- Domiciliul stabil in Bucuresti.
- Disponibilitate imediata de a prelua postul.

BENEFICII OFERITE

- Pachet de beneficii in concordanta cu experienta si potentialul de dezvoltare.
- Logistica completa asigurata in concordanta cu specificul postului.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si selectie personal.

'Proiectele de recrutare si selectie sunt manageriate cu multa pasiune si consideratie fata de nevoile clientilor si ale candidatilor. Va putem oferi solutii valabile, pentru ocuparea unor posturi specializate, greu de acoperit, din cadrul companiei dvs.. Veti gasi in noi un partener transparent, ce actioneaza analitic si insistent, in atingerea obiectivelor de comun acord stabilite. Credem in ceea ce facem, motivati fiind, in primul rand intrinsec, si doar in plan secund pentru aprecierea materiala."
Daniel Sofrone - Senior Recruiter & Consultant