Manager de Produs

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvolta, urmareste, adapteaza produsele/canalele de care este responsabil;
-Propune si urmareste KPI stabiliti pentru fiecare produs/canal alternativ si segment de care raspunde;
-Analizeaza cadrul reglementar si legislativ aferent produselor/canalelor;
-Participa activ la definirea si ajustarea proceselor aferente;
-Propune actiuni si proiecte de dezvoltare a ofertei de produse;
-Urmareste evolutia proiectelor si adaptarea permanenta la conditiile de piata;
-Respecta procedurile specifice si utilizeaza aplicatiile asociate activitatii pe care o desfasoara;
-Comunica stadiul, evolutia si termenele proiectelor catre superiorul ierahic;
-Sesizeaza disfunctionalitatile identificate in privinta functionarii produselor, urmareste implementarea masurilor agreate cu sefii ierarhici pentru corectarea acestora;
-Urmareste evolutia produselor /serviciilor /ofertelor/ canalelor specifice si adaptarea continua a acestora la cerintele si particularitatile pietei;
-Se informeaza in permanenta despre evolutiile/tendintele pietei pentru a contribui proactiv la identificarea/valorificarea oportunitatilor;
-Solicita studii aferente ofertei de care este responsabil;
-Participa la elaborarea planului anual de actiune;
-Elaboreaza cadrul normativ de reglementare.

CERINTE

-Minim trei ani experienta in domeniul acceptarii cardurilor;
-Cunostinte solide despre functionarea sistemelor de carduri emitere / acceptare;
-Cunosterea fluxurilor de procesare si decontare tranzactii in relatia cu organizatiile internationale VISA / MASTERCARD;
-Cunostinte solide despre tehnologiile de acceptare (ATM, POS, automate multifunctionale);
-Cunostinte avansate de e-commerce, mobyle payments (fluxuri, servicii atasate, modalitati de procesare);
-Cunoasterea limbilor engleza si/sau franceza la nivel avansat.
-Persoana dinamica si proactiva, cu initiativa;
-Capacitate de analiza si sinteza;
-Abilitati de comunicare verbala / scrisa;
-Abilitati de comunicare in echipa;
-Managementul timpului/proiectelor;
-Inteligenta emotionala.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.