Manager de Categorie Online pt Auto-moto

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creste vanzarile pentru categoria de produse alocata
- Cerceteaza piata categoriei pe care o gestioneaza
- Foloseste Google Analytics si Google AdWords pentru analiza categoriei sale
- Propune si implementeaza, pe baza cercetarii, proiecte de dezvoltare a site-ului Okazii in scopul cresterii vanzarilor pe categoria sa, de la idee pana la implementare
- Propune liste de vanzatori, in scopul atragerii lor pe Okazii.ro
- Participa la realizarea campaniilor de marketing pentru categoria alocata, impreuna cu departamentul marketing
- Propune continut pentru Newsletter si advertoriale pentru categoria alocata
- Participa la evenimente/ targuri/ expozitii care vizeaza categoria alocata
- Organizeaza intalniri periodice cu clientii mari, training-uri, workshop-uri pentru clienti, ofera consultanta pentru cresterea vanzarilor
- Incheie Parteneriate/ Bartere/ Sponsorizari.

CERINTE

- Absolvent de facultate, cu licenta
- Experienta de minim 3 ani pe o pozitie de vanzari sau product management (in retail sau online)
- Cunoasterea pietei (branduri si vanzatori mari) din categoria Auto-Moto (piese, accesorii, tunning auto)
- Cunoasterea produselor din categoria Auto-Moto (piese, accesorii, tunning auto)
- Experienta in administrarea unui magazin online reprezinta un avantaj semnificativ
- Experienta in utilizarea si interpretarea instrumentului Google Analytics reprezinta un avantaj
- Cunoasterea limbii engleze, cel putin nivel mediu
- Capacitate de analiza si sinteza
- Capacitatea de a respecta termene limita
- Bune abilitati de comunicare si interrelationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
- Training-uri interne si externe organizate pe module
- Acces la salile de masaj si de fitness ale companiei.

Okazii.ro este cel mai mare portal de comert online din Romania. Cu peste 4.000.000 vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.900.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 100 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, statistica, SEO.
Okazii este unul din putinele locuri din Romania unde se gasesc specialisti adevarati in online, de la care se poate invata.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa doresca sa creasca odata cu Okazii.ro.