Manager Controlling

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului - stabileste si coordoneaza procesul bugetar, de reporting si control al costurilor si oefara suport Top-Managementului in luarea deciziilor si in coordonarea activitatii din punctul de vedere al bugetului.

Responsabilitatile postului:

- Asigura controlul si urmarirea bugetara, pentru toate bugetele;
- Asigura elaborarea contului de rezultat de gestiune la nivel de companie;
- Asigura functionarea de raportare de gestiune (lunar, trimestrial, anual) la nivel intern si extern;
- Asigura controlul costurilor pe activitati;
- Participa la elaborarea de planuri si estimari financiare;
- Urmareste aplicarea procedurilor interne;
- Evaluarea riscurilor si oportunitatilor operationale;
- Simuleaza scenarii de evolutie bugetara alaturi de responsabili bugetari.

CERINTE

Competente:

- Capacitate de analiza si sinteza;
- Initiativa;
- Orientare cost - rezultate;
- Capacitate de organizare-planificare;
- Rezistenta la stress;
- Autonomie.

Alte cerinte:

- Studii superioare economice;
- Experienta in analiza bugetara, reporting, control de gestiune si costuri - minim 4 ani, de preferat, in companii multinationale;
- Experienta in managementul echipei;
- Cunostinte avansate de operare Microsoft Office (Excel, Power Point);
- Cunoasterea SAP reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala;
- Lucru intr-o echipa dinamica.

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale