Manager Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizarea si derularea operatiunilor contabile zilnice, la nivel de companie;
- asigurarea raporturilor fiscale semestriale, anuale;
- calculul si regularizarea impozitelor si taxelor si intocmirea declaratiilor fiscale;
- gestionarea eficienta a miscarilor de lichiditati;
- avizeaza si monitorizeaza dpdv financiar contractele cu furnizorii si clientii, urmareste indeplinirea clauzelor financiare;
- raportarea situatiei financiare conform standardelor de companie;
- asigura controlul si buna gestionare a resurselor companiei;
- reprezinta societatea dpdv contabil in relatia cu banca, organele fiscale si cu partenerii de afaceri.

CERINTE

- experienta relevanta in activitatea financiar-contabila, la nivel de conducere si supervizare a operatiunilor;
- studii universitare de profil: finante-contabilitate
- de preferat Expert-Contabil;
- cunostinte aprofundate de legislatie fiscala;
- cunostinte utilizare sisteme ERP (Wizcount avantaj);
- cunostinte utilizare Windows Excel;
- gandire structurata, capacitate de intelegere a businiss-ului si de transpunere in termeni financiari a obiectivelor companiei;
- limba engleza la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corespunzator activitatii de management al activitatii;
- mediu de lucru dinamic si performant intr-o organizatie in extindere.