Manager cont de tranzacionare FOREX-Trader

SC FOREX TRADING CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traderul are in atributia sa administrarea conturilor oferite de companie prin strategii si tehnici de tranzactionare: analiza informatiilor din piata forex, elaborarea previziunilor si scenariilor evolutiilor cursurilor valutare pe piata forex, precum si incheierea de tranzactii valutare pe piata forex.
Vet invata sa gestionati cu succes conturi reale puse la dispozitie de companie!
Compania Forex Trading Consult ofera pregatire preliminara pe specializarea '' Trader valutar prin broker Forex'', oferindu-se astfel posibilitatea unei cresteri profesionale.
Veti deschide si mentine pozitii in limitele dictate de analizele fundamentale si tehnice. Veti imbunatati in permanenta metodele si modelele de trade pentru a depista orice potential de castiguri pe piata valutara si nu numai atat, vei fi la curent cu toate noile teorii de trading.
Programul de lucru este flexibil. Se poate lucra oricand si de oriunde. Full-time sau part-time, chiar si in timpul practicarii unei alte profesii.

Pentru detalii vizitati www.tranzactiiforex.ro

CERINTE

Daca aveti indemanari numerice bune, o mentalitate de castigator si o afinitate cu pietele financiare puteti fi candidatul ideal pentru pozitia de trader.
Persoana disciplinata, ordonata, cu motivare interioara si dorinta de a invata permanent si de a folosi informatia in scopul profitului, capabila de a luai decizii in conditii de stres
Studii superioare finalizate sau in curs (profilul economic/tehnic avantajos ), bun utilizator al calculatorului.

BENEFICII OFERITE

Salariul fix, bonusuri si comisioane in functie de performanta

Compania Forex Trading este partener oficial in Romania al TeleTRADE D.J. - cel mai mare broker FOREX din Europa Centrala si de Est, ce ofera servicii pe piata FOREX prin cea mai mare retea de filiale din lume. A fost fondata in 1994, iar astazi este un lider recunoscut in serviciile de consultanta si pe piata financiara internationala.

Este singurul broker FOREX din Romania care ofera posibilitatea de a tranzactiona cu capitalul companiei. Compania acorda fiecaruia sansa de a-si descoperi adevaratul potential si de a-si folosi la maxim aptitudinile si capacitatile personale pe Piata Valutara Internationala (FOREX - Foreign Exchage Market), obtinand PROFIT din oscilatiile de pret ale valutelor.