MANAGER CLIENTI MARI-SC NORDEXIM COFFEE SERVICE SRL

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Contribuie la identificarea si dezvoltarea clientilor cheie ai companiei
-Dezvolta si implementeaza strategia de vanzare in vederea cresterii cifrei de afaceri pe segmentul clientilor cheie
-Contribuie la dezvoltarea departamentului de vanzari pe segmentul clientilor cheie
-Atinge target-ul de vanzari stabilit de conducere
-Prospecteaza piata
-Urmareste si analizeaza evolutia pietei si a concurentei
-Mentine relatii bune cu principalii clienti
-Raspunde de satisfacerea nevoiloe clientilor companiei
-Creste prezenta firmei pe piata, realizeaza prezentari si negociaza contracte pe segmentul clientilor cheie .

CERINTE

studii superioare tehnic/economic
-experienta relevanta in vanzarile ,, business to business’’-minim 2 ani
-orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
-personalitate dinamica cu initiativa
-capacitati excelente de negociere si convingere
-aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
-bun cunoscator al limbii engleze
-cunostinte operare PC
-posesor permis conducere categ. B -minim 1 an
-domiciliul stabil in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

-conform unei multinationale

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.