Manager Categorie Online

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza portofoliul de clienti din categoria de produse alocata (intalniri periodice cu clientii mari, organizarea de training-uri / workshop-uri pentru clienti, oferirea de consultanta pentru cresterea vanzarilor, etc.)
- Cerceteaza piata categoriei pe care o gestioneaza (eBAy.com, Amazon.com, site-uri concurente)
- Propune si implementeaza, pe baza cercetarii, proiecte de dezvoltare a site-ului Okazii pentru cresterea vanzarilor pe categoria sa, de la idee pana la implementare
- Foloseste Google Analytics / AdWords pentru analiza categoriei sale
- Coordoneaza campaniile de marketing, impreuna cu departamentul marketing, pentru categoria alocata
- Trimite Newsletter si scrie advertoriale pentru clientii din categoria alocata
- Participa la evenimente / targuri / expozitii online & offline care vizeaza categoria de produse alocata
- Incheie Parteneriate / Bartere / Sponsorizari
- Creste vanzarile pentru categoria alocata.

CERINTE

1.Experienta pe o pozitie de vanzari sau product management (in retail sau online)
2.Cunoasterea pietei (produse, branduri si vanzatori mari) din categoria Lifestyle (Cosmetice, Bijuterii, Parfumuri, Ceasuri) sau Auto-Moto (piese, accesorii, tunning auto)
sau Entertainment (Jucarii, filme, muzica, carti)
3. Experienta in administrarea unui magazin online reprezinta un avantaj semnificativ
4. Experienta in utilizarea si interpretarea instrumentului Google Analytics reprezinta un avantaj
5.Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat
6.Capacitate de analiza si sinteza
7.Capacitatea de a respecta termene limita
8.Bune abilitati de comunicare si interrelationare

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
- Training-uri interne si externe organizate pe module
- Acces la sala de masaj si fitness al companiei

Okazii.ro este cel mai mare portal de comert online din Romania. Cu peste 3.200.000 vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.400.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 80 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii este unul din putinele locuri din Romania unde se gasesc specialisti adevarati in online de la care se poate invata.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa doresca sa creasca odata cu Okazii.ro.