Manager Categorie

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Indeplineste targetul de vanzari pentru categoria alocata (impreuna cu consultantii de vanzari)
-Propecteaza piata in vederea identificarii de noi clienti
-Gestioneaza portofoliul de clienti din categoria de produse alocata(intalniri periodice cu clientii, oferirea de consultanta in procesul de vanzare, organizarea de training-uri pentru clienti, rezolvarea de probleme etc.)
-Participa la evenimente/ targuri/ expozitii online & offline care vizeaza categoria de produse alocata
-Coordoneaza campaniile de marketing impreuna cu departamentul marketing pentru categoria sa
-Incheie Parteneriate/ Bartere/ Sponsorizari
-Foloseste Google Analytics pentru analiza categoriei sale
-Propune, conduce, urmareste si finalizeaza proiecte pentru imbunatatirea site-ului si cresterea vanzarilor pe categoria sa.

CERINTE

-Experienta pe o pozitie de vanzari sau marketing sau product management
-Experienta in administrarea unui magazin online reprezinta un avantaj semnificativ
-Experienta in utilizarea si interpretarea instrumentului Google Analytics
-Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat
-Cunostinte operare PC si Internet – nivel avansat
-Capacitate de analiza si sinteza
-Capacitatea de a respecta termene limita scurte
-Bune abilitati de comunicare (verbala si in scris) si interrelationare
-Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant
-Mediu de lucru dinamic, posibilitatea dezvoltarii carierei
-Training-uri de specialitate
-Acces la sala de masaj si fitness al companiei

Okazii.ro este cel mai mare portal de licitatii online din Romania. Cu peste 2,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.100.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 50 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.