Manager calitate, mediu, SSM – Bucuresti

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia de Manager calitate si mediu este responsabila de planificarea si coordonarea activitatii de Asigurare a calitatii in cadrul companiei; implementarea si mentinerea sistemului de management integrat si coordonarea activitatii de asigurare a sanatatii si securitatii in munca, prevenirea si stingerea incendiilor precum si a politicii de mediu.

CERINTE

- Absolvent studii superioare: de preferat inginerie, constructii civile,
- Studii de specialitate: Cursuri de auditori interni
- Cunoaşterea standardelor şi legislaţiei aplicabile în domeniul calităţii: standardele ISO 8402, ISO 9004-1, ISO 9004-2 şi ISO 10011-1;
- Cunoaşterea principiilor, metodelor, tehnicilor şi procedurilor de benchmarking
- Cunostinte practice in constructii civile, arhitectura, standarde de calitate in constructii;
- Legislaţia contractelor economice (responsabilităţi juridice, jurisprudenţă etc.);
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Operare PC (pachet MS Office, Internet)
- Permis conducere categoria B
- Certificat absolvire curs 80 ore SSM
- Certificat absolvire cadru tehnic PSI
- Avantaj - certificat absolvire curs 180 ore evaluator risc.

Experienta:
- Experienta de min. 3 ani in pe o pozitie similara in cadrul unui departament de asigurarea calitatii
- Experienta de lucru in constructii

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.