MANAGER AUDIT

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- derularea si coordonarea de misiuni de audit in domeniul financiar-bancar
- redactarea de norme si proceduri de lucru specifice activitatii de audit
- evaluare riscuri procese si activitati, metodologie de testare, intocmire rapoarte de audit, etc.

CERINTE

• Minim 5 ani experienta relevanta in domeniul auditului, cu derularea si coordonarea de misiuni de audit in domeniul financiar-bancar
• Minim 2 ani experienta in sistemul bancar pe o pozitie similara sau de Senior Auditor
• Membru titular CAFR sau in ultimul an de studiu
• Sa detina cunostinte solide specifice domeniului de audit intern (ex. metodologie de lucru, planificare audit, evaluare riscuri procese si activitati, metodologie de testare, intocmire rapoarte de audit etc.)
• Cunoasterea si folosirea legislatiei aplicabile institutiilor de credit si a IFN-urilor
• Cunoasterea foarte buna a proceselor care se desfasoara intr-o institutie bancara, atat la nivel de Centrala, cat si la nivel de retea
• Buna cunoastere a limbii engleze (scris si vorbit)
• Disponibilitate pentru deplasari intre 25% - 30% din timp
• Persoana riguroasa, buna organizatoare, cu abilitati manageriale, gandire analitica
Constituie avantaj:
• experienta in redactarea de norme si proceduri de lucru specifice activitatii de audit, inclusiv a Planului de Audit si a Manualului de Audit Intern
• ACCA in curs sau finalizat
• experienta de lucru intr-o companie specializata de audit sau in cadrul Big 4

BENEFICII OFERITE

• Remuneratie motivanta, insotita de un plan individual de bonus si plan de cariera
• Telefon, laptop
• Asigurare medicala privata.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.