Manager Atelier Proiectare - Instalatii Electrice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti si se subordoneaza Directorului de Departament.
Sector de activitate: tertiar si industrie
Zona de actiune:Romania si Europa de Est

In cadrul unei echipe, veti prelua controlul conceptiei si realizarii lucrarilor industriale si tertiare, avand toata autonomia necesara.

Veti asigura coordonarea diferitelor echipe de proiect care se ocupa de conceptie si executie prin:
- Identificarea nevoilor clientului si definirea solutiilor tehnice;
- Lucrari de conceptie si proiectare, incluzand definirea instalatiilor electrice complexe, mai ales in domeniul producerii de energie;
- Stabilirea de planuri si scheme cu ajutorul ACAD (2D);
- Redactarea documentatiei tehnice (specificatii, standarde, cereri deoferta);
- Supervizarea proiectelor mentionate mai sus;
- Receptia echipamentelor specificare in cadrul proiectelor;
- Conlucrarea cu echipele din santier;
- Eventuale interventii la punerea in functiune;
- Elaborarea de bugete, planuri previzionate, coordonarea echipelor de proiect.

Va veti aduce aportul si sustinerea la redactarea ofertei comerciale.

CERINTE

- Absolvent al facultatii de Energetica sau Electrotehnica;
- Minim 5 ani experienta in proiectare detalii de executie;
- Buna cunoastere a MS Office si ACAD 2D.

Stapaneste din punct de vedere tehnic urmatoarele domenii:
- distributia de energie electrica de inalta si joasa tensiune
- regulile de punere la pamant si protectie paratraznet
- iluminat
- sistemele video,control acces, detectie incendii, telefonie, resurse informatice

- Excelente cunostinte de limba Engleza si/sau Franceza; limba Rusa prezinta avantaj;
- Buna cunoastere a normelor tehnice romanesti si a celor IEC (International Electrotehnical Commission and rules of the art) in curenti tari si slabi;
- Disponbilitate la deplasari (in Franta si in strainatate);
- Spirit de echipa, initiativa, rigurozitate, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, expunere internationala, pachet salarial atractiv.

CV-uri aplicabile: Engleza sau Franceza

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice;
- antreprenor general constructii civile si industriale.