Manager artistic / Impresar

I.I.Iancu F Daniel Eduard

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajez manager cu experienţă în domeniul entertainmentului sau in managementul unei afaceri

Acesta are urmatoarele resposabilitati:.
- coordonarea activitatatii profesionale a artistului in industria entertainement-ului.
- verificarea si supravegherea business-ului si afecerilor de zi cu zi ale artistului; de asemenea poate oferi sfaturi si consultanta privind activitatea profesionala a acestuia.; planuri pe termen lung si decizii personale care pot influenta cariera acestuia.
- determina statutul managerial al artistului, face recomandari si negociaza cu alte entitati manageriale/ agenti economici.
- evalueaza si conspecteaza necesitatile si cerintele personale ale artistului
- contabilizeaza si balanseaza bugetul acestuia
- se ocupa de managerierea imaginii artistice
- formuleaza planuri si strategii de promovare ale acestuia. De asemenea stabileste criterii si targeturi pe care acesta trebuie sa le indeplineasca.
- negociaza si securizeaza contracte cu alti agenti economici
- coordoneaza performantele si aparitiile in presa si mass - media
- stabileste si supravegheaza tranzactiile economice si relatiile comerciale cu alti agenti.
- managerul de asemenea se poate implica sau poate da sfaturi in ceea ce priveste activitatea de creatie a artistului astfel:
- poate face o sugestie in ceea ce priveste imbunatatirea calitatii materialului artistic
- poate ajuta la achizitionarea de instrumente necesare unei productii artistice.
- supravegheaza aspectele in procesul de creatie ale artistului in raport cu persoanele tertiare sau cu cu alte entitati.

CERINTE

- cunoştinţe de limba engleză avansate
- experienţă în domeniul managementului sau in managerierea unei afaceri. Candidatul pentru postul de manager trebuie să aibă disponibilitatea de a se deplasa la unul din cele mai importante 40 de parcuri de distacţii din Europa şi totodată de promovare a firmei pe care o reprezinta.
De asemenea candidatul ideal are obligaţia de a contacta şi contracta organizatorii de festivaluri din Europa, dar şi festivaluri mici din ţară, precum, festivaluri de arte, street art, etc.

BENEFICII OFERITE

Program de lucru flexibil. Se oferă salariu atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

A World of imagination concept