Manager/Agent de Turism

S.C. C&I AMBIENT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezinta, vinde si factureaza servicii turistice clientilor directi;
- mentine o legatura stransa cu agentiile teritoriale proprii, intervenind cu asistenta cand este cazul;
- cunoaste piata de turism din Romania si principalele destinatii turistice (Grecia, Turcia, Spania, Bulgaria, etc.);
- cunoaste programele turistice, serviciile de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei;
- mentine si dezvolta relatia cu clientii actuali;
- dezvolta portofoliul de clienti;
- participa ocazional, la targuri si expozitii, infotripuri, etc.;
- opereaza in sistemele de rezervari;
- creaza si vinde oferte turistice / pachete turistice (transport, cazare, transferuri, rent-a-car, etc.) / programe turistice interne si externe, cazari interne si externe, circuite interne si externe, etc.;
- se ocupa de organizarea de conferinte si cursuri;
- mentine corespondenta cu partenerii interni si externi;
- seriozitate, profesionalism, comunicativ, putere de convigerere;

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- o buna cunoastere a limbii engleze;
- cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, Excel, Word, Outlook, Internet);
- experienta in vanzari, administrare conturi clienti (rezervari, confirmari, facturare, urmarire plati);
- experienta in utilizarea sistemelor de rezervari (HotelCon, HotelBeds, Go Global, Booking, etc.);
- cunostinte de geografie;
- persoana prezentabila si dinamica, rezistenta la stres;
- foarte bune abilitati de comunicare si vanzare;
- aptitudini organizatorice;
- EXPERIENTA IN CADRUL UNEI AGENTII DE TURISM, PE UN POST ASEMANATOR - O PERIOADA DE MINIM 3 ANI;

C&I Ambient prezent pe piata din anul 2005 si reprezentat atat in Romania cat si in Italia, a fost creat pentru a reinventa conceptul de vacanta prin intelegerea nevoilor clientilor.

Avand in spate o companie cu ani de experienta in domeniul turismului si agentii atat in tara cat si strainatate, C&I Ambient isi propune sa ofere o gama completa de servicii turistice la cele mai inalte standarde de calitate.