MANAGER ADJUNCT FINANCIAR

SC KRUK International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica situatia disponibilului companiei
- Pregateste si intocmeste cererile de finantare de la Grup sau altele
- Supravegheaza corerenta trasnferurilor financiare catre Grup (sume colectate)
- Verifica coerenta intre sistemele de plata in masa de la diferite banci si furnizori
- Implementeaza sisteme de plata in masa
- Tine legatura cu bancile referitor la plati/incasari si altele
- Verifica rapoartele contabile
- Verifica elementele fiscale din contabilitate
- Verifica si imbunatateste fluxul documentelor financiar contabile
- Verifica rapoartele catre Grup
- Comunica cu Grupul la referitor la rapoartele specifice si alte aspecte de controlling
- Tine legatura cu furnizorii si ajuta la gasirea unor solutii mai ieftine si mai eficiente
- Mentine si dezvolta o bune comunicare in echipa precum si o atitudine constant pozitiva
- Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica
- Acorda suport si asistenta superiorului ierarhic

CERINTE

- Absolvent de studii superioare economice
- Minimum 5 ani experineta in domeniul financiar-contabil
- Cunostinte foarte bune de contabilitate si legislatie finaciar-contabila
- Cunostinte foarte bune de MS Office (Excel, Word)
- Excelente abilitati analitice, atentie la detalii
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale
- Capabil sa ia decizii si sa le implementeze
- Persoana dinamica, responsabila, capabila sa respecte termenele limita
- Acuratete in indeplinirea sarcinilor
- Limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Mediu de lucru placut
- Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

www.kruk.com.ro