Manager activitate second-hand

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Distribuirea de utilaje industriale second-hand
Indeplinirea obiectivului de vanzare
Dezvoltarea bazei de clienti
Activitate comerciala:
Sa realizeze expertiza tehnica a utilajelor second-hand pe care le cumpara.
Sa negocieze cel mai bun pret de cumparare si sa stabileasca pretul de revanzare a utilajelor cumparate.
Sa stabileasca si sa urmareasca impreuna cu seful de atelier reparatiile necesare utilajelor second-hand aflate in stoc.
Sa stabileasca dimensiunea si componenta stocului de utilaje second-hand.
Sa intocmeasca fisa fiecarei masini aflate in stoc.
Sa actualizeze saptamanal oferta de second-hand de pe site.
Sa sustina echipa de vanzari cu cunostintele si pregatirea necesare vanzarii de utilaje second-hand.
Sa emita oferte de utilaje second-hand disponibile in stoc.
Sa participe la receptia materiala si/sau punerea in functiune a utilajelor vandute.
Sa realizeze publicitatea si marketingul activitatii de renting si de ocazie

CERINTE

CV-ul va fi insostit de poza.

Cunostinte si abilitati tehnice.
Cunostinte operare PC.
Cunostinte de limba engleza si/sau franceza.
Permis de conducere categoria B.

Profilul candidatului ideal:
Experienta in vanzari (domeniul auto sau utilaje industriale) cu referinte relevante.
Abilitati superioare de comunicare si negociere.
Dinamism si disponibilitate de deplasare.
Organizare proprie excelenta
Creativitate si imaginatie
Flexibilitate in relatia cu cei din jur
Seriozitate si corectitudine in afaceri
Perseverenta in urmarirea scopului final
Spirit de echipa
Combativitate si rezistenta la stress
Spirit practic si orientat catre rezultatul final

BENEFICII OFERITE

Salariu fix+Comision de vanzare+Bonusuri de activitate
Autoturism de serviciu
Laptop
Telefon mobil
Programe de instruire specifice.
Mediu de lucru competitional
Mediu propice dezvoltarii profesionale si intelectuale

Companie multinationala, dealer CATERPILLAR, in Romania din 1991. A dezvoltat si mentine relatii de afaceri cu cele mai mari companii ce activeaza in Romania din cele mai variate domenii: constructii si infrastructura, food & beverage, automotive, logistica, industrie grea etc