MANAGER ACHIZITII PENTRU SEDIUL NOSTRU DIN PLOIESTI

PLUDI MARKET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregatirea, efectuarea analizelor pentru marfurile pentru promotii si pentru articolele de import;
- analiza periodica a sortimentelor;
- preluarea si prelucrarea ofertelor din industria de profil din intreaga lume;
- selectarea furnizorilor si a comenzilor;
- conducerea unor negocieri privind achizitiile si comenzile;
- negocierea conditiilor contractuale cu furnizorii existenti;
- planificarile importurilor si realizarea acestora;
- definirea standardului de calitate si asigurarea bunurilor comandate;
- supravegherea concurentei, cercetarea de piata (preturi, sortiment);
- disponibilitatea la calatorii in interes de serviciu catre furnizori si la targurile internationale

CERINTE

- Studii superioare/(de specialitate) respectiv calificare in domeniul economic si experienta relevanta in domeniu;
- Experienta in negocieri, anduranta si putere de convingere;
- Capacitate de comunicare, lucru in echipa, flexibilitate, capacitate ridicata de a va implica in munca si rezistenta la stres sunt considerate un lucru de la sine inteles;
- cunostinte de operare PC;
- Cunostinte bune de germana sau engleza.
- Experienta internationala pe branduri private constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de anvergura si de succes
- O echipa tanara si motivata
- Salariu motivant
- Masina si telefon de serviciu

Pludi Market SRL este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experienta la nivel mondial.
In prezent in Romania exista 63 magazine Pludi Market , urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.