Referent aprovizionare

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea si administrarea politicilor de achizitii in conformitate cu politicile interne si cu strategia firmei;
- asigurarea activitatii de achizitii - import marfa prin gestionarea relatiilor existente cu furnizorii interni si externi (comenzi de produse, monitorizarea livrarilor, verificare preturi achizitie, intocmirea preturilor de vanzare, solutionarea neconformitatilor, etc);
- realizarea si imbunatatirea indicatorilor de performanta personali si ai departamentului;

CERINTE

- studii medii;
- experienta in achizitii de min 2 ani;
- cunostinte in derularea afacerilor nationale si internationale (legislatie internationala, legislatie vamala, conditii contractuale, conditii de livrare, etc);
- abilitati de comunicare, organizare, negociere, tranzactionare;
- determinare in obtinerea de rezultate;
- experienta in dezvoltarea relatiilor cu furnizorii interni si externi;
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris, vorbit, citit);
- cunoasterea altor limbi straine poate reprezenta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de ANVELOPE pt turisme, 4X4, camioane si agroindustriale, uleiuri si consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare (ambiental).

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 5 puncte de lucru din Piatra Neamt, Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.