MANAGER ACHIZITII

CENTRUL MEDICAL ROMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatea departamentului de achizitii. Desfasoara activitati de prospectare a pietei, comparatii de oferte, relationeaza cu furnizori, negociaza etc.
Participa la activitatea de achizitionare a consumabilelor medicale si de laborator. Supervizeaza centralizarea necesarului de reactivi, consumabile medicale si de laborator. Participa la intocmirea, derularea si urmarirea comenzile de aprovizionare. Verifica stocurile de siguranta.Cauta noi furnizori pentru produsele necesare companiei. Rapoarteaza periodic privind aspecte specifice activitatii desfasurate.

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte privind activitati de aprovizionare: contracte, relatii cu furnizorii, operatiuni de import, activitati de service, garantii, etc.
- limba straina obligatoriu
- experienta profesionala minim 1 an
- cunostinte operare PC (MS Office obligatoriu)
- abilitati de comunicare si negociere
- abilitati de lucru in echipa
- capacitate de lucru sub presiunea timpului

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare.
Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de servicii medicale complexe.
Grupul de firme Romar este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala cu acoperire nationala.