MANAGER ACHIZITII

INFOMED FLUIDS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Descrierea postului:
???Primeste cererile de cumparare de la departamentul de planificare a productiei, intocmeste in mod corect comenzile catre furnizori prin inregistrarea acestora in sistemul informatic al companiei;
???Transmite comenzile catre furnizori si verifica primirea confirmarii comenzii, precum si starea comenzii in lucru la furnizor, respectarea datelor de livrare stabilite informand in timp util managementul de eventualele anomalii si intarzieri;
???Mentine bune rapoarte cu furnizorii companiei;
???Identifica in mod constant noi potentiale surse de aprovizionare care ar putea conduce la un mai bun raport pret/calitate asigurand cresterea increderii si diminuarea riscurilor in cadrul companiei;
???Participa la crearea bugetului anual de achizitii;
???Negociaza cel putin o data pe an conditiile contractuale cu furnizorii (preturi, termeni de plata, garantie, etc) in interesul companiei;
???Primeste bugetul anual de la departamentul de planificare a productiei si stabileste , pe baza acestuia, cel putin o data pe an impreuna cu furnizorii cantitatile si termenii de livrare prognozati luand in calcul particularitatile fiecarui furnizor;
???Intocmeste cel putin o data pe an fisele de evaluare a furnizorilor si le transmite catre managementul companiei;
???Mentine actualizata baza de date a companiei privind furnizorii, conditiile de livrare si volumul de marfuri achizitionate;
???Raporteaza direct catre managemenul companiei si colaboreaza strans cu departamentele de productie, vanzari, financiar si planificare.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

???Absolvent al facultatii de Farmacie/Chimie/Economie;
???Experienta de munca cel putin trei ani;
???Cunostinte foarte bune de engleza si italiana;
???Abilitati de negociere si comunicare.

DESCRIEREA FIRMEI

SC INFOMED FLUIDS SRL
> companie specializata in productia de solutii sterile perfuzabile;
> membra a grupului farmaceutic italian ACS Dobfar;