MANAGER ACHIZITII

CENTRUL MEDICAL ROMAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea departamentului de achizitii.
- Desfasoara activitati de prospectare a pietei, comparatii de oferte, relationeaza cu furnizori, negociaza, etc.
- Participa la activitatea de achizitionare a consumabilelor medicale si de laborator.
- Supervizeaza centralizarea necesarului de reactivi, consumabile medicale si de laborator.
- Participa la intocmirea, derularea si urmarirea comenzile de aprovizionare.
- Verifica stocurile de siguranta.
- Cauta noi furnizori pentru produsele necesare companiei.
- Rapoarteaza periodic privind aspecte specifice activitatii desfasurate.

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte privind activitati de aprovizionare: contracte, relatii cu furnizorii, operatiuni de import, activitati de service, garantii etc.
- limba straina obligatoriu
- experienta profesionala minim 1 an
- cunostinte operare PC (MS Office obligatoriu)
- abilitati de comunicare si negociere
- abilitati de lucru in echipa
- capacitate de a lucra sub presiunea timpului

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare.
- Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de servicii medicale complexe.
Grupul de firme Romar este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala cu acoperire nationala.