Major Account Manager/ ERP

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea aprofundata a solutiilor si serviciilor oferite;
- Cunoasterea concurentei si a produselor oferite de aceasta pentru a putea prezenta avantajele propriilor produse;
- Pregatirea materialelor de prezentare a companiei, a solutiilor si serviciilor oferite;
- Identificarea unei baze de clienti specifici + preluarea clientilor deja existenti;
- Crearea si mentinerea unor bune relatii cu clientii;
- Analiza si identificarea nevoilor clientului;
- Propunerea si sustinerea de prezentari si demonstratii pentru produsele si solutiile companiei;
- Ofertarea catre clienti a solutiilor si serviciilor oferite in conformitate cu nevoile acestuia;
- Negocierea cu clientul a pretului ofertei;
- In cazul finalizarii vanzarii, urmarirea stadiului de executie, implementare a solutiei;
- Mentinerea relatiei cu clientul dupa vanzare.

CERINTE

- Studii superioare;
- Studii superioare facultate profil IT - se puncteaza;
- Cursuri de vanzari, de comunicare, cursuri de specialitate in domeniul IT, cursuri de project management, etc. se puncteaza.
- Cunostinte profesionale necesare:
- Strategii de vanzari / de comunicare / negociere - cunostinte solide;
- Cunostinte limba engleza
- Carnet de conducere categoria B.
- Experienta in vanzari in domeniul IT
- Abilitati de comunicare;
- Loialitate;
- Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
- Fire deschisa;
- Rezistenta la stres;
- Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision

Companie multinationala cu renume mondial din domeniul IT cauta prin intermediul Dynamic Human Resources: Major Account Manager.