Major Account Manager

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini / responsabilitati:
-Aplicarea strategiei de vanzare conceputa de directorul de vanzari
-Cunoasterea aprofundata a solutiilor si serviciilor oferite;
-Cunoasterea concurentei si a produselor oferite de aceasta pentru a putea prezenta avantajele propriilor produse;
-Pregatirea materialelor de prezentare a companiei, a solutiilor si serviciilor oferite;
-Identificarea unei baze de clienti specifici + preluarea clientilor repartizati de Dir. Vanzari sau Dir. General;
-Crearea si mentinerea unor bune relatii cu clientii;
-Analiza si identificarea nevoilor clientului(in colaborare cu departamentul presales);
-Propunerea si sustinerea de prezentari si demonstratii pentru produsele si solutiile companiei;
-Ofertarea catre clienti a solutiilor si serviciilor oferite in conformitate cu nevoile acestuia;
-Negocierea cu clientul a pretului ofertei;
-In cazul finalizarii vanzarii, urmarirea stadiului de executie, implementare a solutiei;
-Mentinerea relatiei cu clientul dupa vanzare.

CERINTE

Studii:
-Studii superioare;
-Studii superioare facultate profil IT - se puncteaza;
-Cursuri de vanzari, de comunicare, cursuri de specialitate in domeniul IT, cursuri de project management, etc. se puncteaza.

Cunostinte profesionale necesare:
-Cunostinte hardware - nivel utilizator avansat;
-Cunostinte software - nivel utilizator avansat;
-Strategii de vanzari / de comunicare / negociere - cunostinte solide;
-Cunostinte limba engleza
-Carnet de conducere categoria B.

Experienta:
-Experienta in vanzari in domeniul IT

Calitati personale:
-Abilitati de comunicare;
-Aspect placut / prezenta profesionala;
-Loialitate;
-Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
-Fire deschisa;
-Rezistenta la stres;
-Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

¿ telefon mobil
¿ autoturism
¿ salariu fix + comision

Companie care oferă soluţii complexe integrate detinand un portofoliu de parteneriate internationale,clienti companii multinationale si folosind tehnologie highend (echipamente de stocare, scanere profesionale, software de captură de documente şi date, aplicaţii software pentru arhivare electronică, management de documente şi workflow, kituri de dezvoltare), angajeaza prin intermediul Dynamic Human Resources: Major Account Manager.