Magento Developer

2BCOM Think Team

Job expirat

RESPONSABILITATI

-experienta de lucru cu Magento sau eCommerce Software;
-cunostinte obligatorii PHP4/5, HTML, JavaScript, MySQL;
-cunostinte developer pentru platforme CMS (Joomla, Drupal, Wordpress etc.) ;
-utilizare tehnologii AJAX, XHTML, XML, CSS2, jQuery, ColdFusion;
-cunostinte despre algoritmi de programare, structuri de date si programare orientata spre obiect;
-constituie un avantaj cunostinte dezvoltare in ActionScript 2/3, Flex, haXe, git / svn, Photoshop -cunostinte de SEF/SEO;
-cunostinte Linux utile in dezvoltare WEB; (instalare/configurare server Apache, PHP, MySQL, Subversion etc.).

CERINTE

- Asigura intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente - modificari, optimizari de cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor;
- Va identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice;
- Asigura sprijin tehnic echipei de design pentru implementare de functionalitati;
-Capacitatea de a respecta deadline-urile asumate
-Gestionarea simultana a mai multor proiecte WEB
- Abilitati de comunicare si munca in echipa, fire responsabila, dorinta de a invata rapid lucruri noi, atitudine proactiva, simt estetic.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

Suntem o echipa formata din oameni tineri si dinamici, domeniul nostru de activitate fiind dezvoltarea si administrarea de site-uri.