Machetist manual / Lucrator in mase plastice

SC PROTO TECHNOLOGY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- producere manuala de matrite;
- materiale folosite : lemn, spuma poliuretanica, polistiren, poliester, fibra de sticla, fibra de carbon, silicon, rasini.;
- pregatirea matritelor pentru turnare si asistarea sau turnarea efectiva;
- scoaterea produselor turnate din matrite;
- folosirea uneltelor manuale;
- candidatii trebuie sa cunoasca tot procesul de matritare, sa fie capabili sa munceasca singuri;
- se va lucra dupa desen tehnic;
- se lucreaza cu piese unicate sau de serie mica.

CERINTE

- cunostinte de limba franceza, chiar si nivel conversational – ideal, dar nu imperativ
- experienta intr-o turnatorie manuala ;
- cunostinte in lucrul cu masele plastice :
- cunostinte in domeniul de machetare ;
- cunostinte de desen tehnic ;
- capacitate de asimilare rapida a informatiilor;
- rapiditate de executie ;
- rezistenta la stres si respectarea termenelor de finalizare ;
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- 40 de ore/saptamana;

Proto Technology are ca principal domeniu de activitate fabricarea de prototipuri, machete si matrite, numai in lemn, argila, rasini sau materiale compozite, cu precadere in industria auto. Cautam persoana, femeie / barbat, care are cunostinte in matritare, machetare si prototipare, desen tehnic si lucrul cu unelte manuale.