Macelar / transator

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele Clientului nostru, important lant de hypermarketuri prezent de 15 ani pe piata romaneasca, cautam Macelari cu experienta, Transator- carmangier si Transator- mezelar.

Descriere post:
- primeste, controleaza si depoziteaza carnea primita pentru a se asigura de calitatea ei;
- curata, taie, portioneaza in felii si sectioneaza carcasele pentru urmatoarele procesari;
- indeparteaza resturile (pielea, penele, solzii sau oasele) de pe carcasa; valorifica alte componente rezultate din taiere;
- preleva esantioane pentru analizele de laborator, pentru controlul calitatii produselor;
- transeaza si portioneaza carnea pentru a o pregati pentru impachetare (ambalare);
- pregateste si pune bucatile de carne si produsele din carne in containere la vedere, astfel incat aspectul lor sa fie atragator;
- cantareste si inregistreaza cantitatea de carne primita si cantitatea de carne livrata;
- ambaleaza, cantareste si pune pretul pe bucatile de carne;
- urmareste termenele de valabilitate si respecta normele de igiena si siguranta alimentara in zona de fabricatie si depozitare conform legislatiei in vigoare si manualului calitatii intern;
- pastreaza in bune conditii ustensilele si echipamentele din dotare.

CERINTE

- diploma de calificare Macelar;
- familiarizat cu diferite tipuri de carne si capabil sa sculpteze carcase si peste intreg;
- experienta ca macelar de minim 1-2 ani;
- rapiditate in reactii si o munca dexteritate manuala;
- seriozitate, rigurozitate si exigenta in executarea sarcinilor;
- persoana comunicativa si amabila;
- o foarte buna conditie fizica.

BENEFICII OFERITE

- siguranta si stabilitate a postului, intr-o companie de renume;
- tichete de masa;
- prime de sarbatori;
- prima de fidelitate;
- ajutor de transport.

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement