Lucratori Comerciali/Casiere

Gmarket

Job expirat

RESPONSABILITATI

POSTURI DISPONIBILE
Casiere
Activitati principale:
-Scaneaza produsele achizitionate de catre client si incaseaza contravaloarea acestora;
-Ofera informatii si rezolva problemele clientilor referitoare la produse;
-Promoveaza Gima Club Card;
-Asigura igiena la casa de marcat.

Lucratori comercial raion
-Aduce marfa din depozitul companiei si o aranjeaza pe raft;
-Actualizeaza etichetele de pret in functie de cerintele curente;
-Asigura igiena rafturilor;
-Verifica termenul de valabilitate si gradul de deteriorare al produselor;
-Asigura necesarul de marfa la raft;
-Ofera relatii clientilor.

Lucratori comercial Fresh Food
-Cantareste produsele;
-Eticheteaza produsele care necesita cantarire;
-Verifica zilnic termenul de valabilitate al produselor;
-Ofera relatii clientilor;
-Utilizeaza aparatele de feliat in concordanta cu normele de protectie a muncii.

Functionar informatii
-Preia apelurile din interiorul si exteriorul companiei;
-Realizeaza retururile de produse;
-Afiseaza informatiile pentru public;
-Face anunturi prin statie;
-Personalizeaza cardurile Gima Club Card;
-Asigura ambianta sonora in magazine;
-Preia ambalajele bauturilor alcoolice comercializate in magazin.

CERINTE

Daca esti student ori absolvent de liceu si doresti sa castigi bani si experienta de munca, iti oferim posibilitatea de a lucra in sistem part-time.

Programul de lucru este de 5 ore / zi.
Zilele libere se acorda in timpul saptamanii.
Daca nu vrei sa renunti la weekend, inseamna ca acest anunt nu te priveste!

Cerinte:
Diploma Bacalaureat sau Adeverinta student
Disponibilitate pentru munca in weekend
Abilitati de comunicare si relationare cu clientii
Energie, atitudine pozitiva, onestitate
Capacitate de lucru in echipa
Spirit comercial
Procesul de selectie cuprinde urmatoarele etape:
- analiza CV-ului si a raspunsurilor la mini-interviul on-line;
- interviul de verificare a gradului de corespondenta generala a candidatului cu profilul firmei, sustinut cu un reprezentant al departamentului Resurse Umane.

Selectia in vederea interviului se face pe baza criteriilor mentionate in anuntul de angajare. Numai candidatii selectionati vor fi contactati.

BENEFICII OFERITE

Vor fi luate in considerare, in mod nepreferential, toate candidaturile care se inscriu in grila de salarizare proprie firmei noastre.

Oferta de angajare va fi adresata candidatilor care intrunesc in cea mai mare masura cerintele mentionate in prezentul anunt si va cuprinde:
a) salariul net aferent postului vacant, conform grilei SC GIMROM Holding;
b) training de specialitate
c) sansa unei cariere intr-un domeniu dinamic, in cadrul unui colectiv tanar

SC Gimrom Holding SA a fost infiintata in anul 1998 si face parte din Grupul FIBA, alaturi de alte 26 de companii din 9 tari. Principalele domenii de activitate ale grupului sunt: financiar, bancar si retail.
SC Gimrom Holding SA are drept obiect de activitate comercializarea produselor alimentare si nealimentare in cadrul retelei proprii G\'market (fost GIMA SUPERSTORE). Misiunea companiei este de a furniza clientilor G\'market cele mai bune produse de larg consum, intr-o ambianta placuta, pentru a imbunatati calitatea vietii.