LUCRATOR GESTIONAR

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza marfurile intrate si iesite din magazii;
Receptioneaza produsele din punct de vedere cantitativ si calitativ in functie de avizul de insotire a marfii sau factura fiscala;
Aranjeaza si eticheteaza toate materiile prime si materialele, piesele de schimb din depozit pe categorii si sortimente de marfa in zonele special destinate pentru depozitare;
Informeaza departamentul de aprovizionare, beneficiarul si celelalte persoane implicate cu privire la receptia marfurilor;
Opereaza in sistemul informatic (ERP) toate documentele de miscare material la momentul la care s-a produs evenimentul;
Opereaza in stoc miscarile de marfa;
Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
Efectueaza periodic inventarul stocului de marfa;
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei;
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
Ofera informatii despre stocuri tuturor departamentelor firmei care solicita astfel de informatii.
Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata.

CERINTE

Absolvent de liceu sau scoala profesionala;
Experienta lucru pe un post similar minim 1 an;
Cunostinte operare PC (MS Office, operare sistem ERP – constituie avantaj);
Comunicativ, rezistent la termene limita, atentie distributiva si indemanare;
Spirit de observatie dezvoltat.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.