Lucrator Desemnat cu Securitatea si Sanatatea in Munca

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului de departament si nu are persoane in subordine.

Descrierea postului:
- Asigura instruirea si informarea personalului cu privire la problemele de Securitate si Sanatate in munca
- Controleaza toate locurile de munca in scopul prevenirii accidentelor si imbolnavirile profesionale
- Verifica daca noxele se incadreaza in normele admise pentru mediu de munca
- Organizeaza propaganda de protectia muncii
- Avizeaza dotarea personalului cu mijloace de protectie
- Participa la cercetarea accidentelor de munca si tine evidenta acestora
- Colaboreaa cu serviciul medical pentru efectuarea controlului medical periodic al salariatilor
- Asigura eficienta activitatii Comitetului de securitate si sanatate in munca
- Colaboreaza cu reprezentantii sindicatului pentru realizarea programelor privind imbunatatirea conditiilor de munca incluse in contractele colective de munca
- Participa la intocmirea instructiunilor interne de Securitate si Sanatate in munca
- Participa la intocmirea Protocolului pe linie de Securitate si Sanatate in Munca, la incheierea contractelor cu beneficiarii

CERINTE

- Studii superioare/medii
- Atestat Curs de nivel mediu (80 ore) de Securitate si Sanate in Munca
- Minim 5 ani experienta in domeniul Securitate si Sanatate in Munca
- Limba engleza nivel bine
- Limba franceza nivel bine (constituie un avantaj)
- Cunostinte operare PC: pachet Office, Outlook
- Capacitate de analiza si sinteza buna, capacitate de a intocmi planuri si programe, de a organiza si coordona activitati ce se desfasoara sub presiune
- Capacitate de intelegere foarte buna, abilitati de comunicare excelente
- Atentie si viteza de reactie , perspicacitate, constiinciozitate
- Spirit de initiativa
- Capacitate de adaptare la conditiile de munca, maturitate, fermitate, onestitate

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv, mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale