Lucrator Comercial - Vanzari Retail

Ma Cheama Opt

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile principale, conform fisei postului sunt urmatoarele:

- Constributie activa la cresterea vanzarilor, prin aplicarea tehnicilor de vanzari, marketing, cross-selling si customer care;
- Vanzare articole imbracaminte in cadrul magazinului;
- Activitati de estetica comerciala; aranjarea produselor la raft si in vitrina;
- Incasarea contravalorii produselor comercializate, si emiterea de bonuri fiscale aferente ; utilizarea casei de marcat ; utilizarea aparatului POS;
- Intocmirea raportului zilnic de vanzari.

CERINTE

Candidatul ideal va da dovada de:
- seriozitate si punctualitate;
- responsabilitate maxima in indeplinirea atributiilor prevazute in fisa postului;
- capacitati excelente de comunicare;
- stapanirea tehnicilor de vanzare directa catre clienti;
- adaptabilitate la diverse tipologii de clientela, rabdare;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atentie maxima in indeplinirea sarcinilor de lucru.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si deschis;
- salariu motivant, pe masura realizarilor profesionale;
- posibilitate avansare, in functie de realizari.

Ma Cheama Opt este un SH aparte. Crede in adevarata valoare a obiectelor de imbracaminte; crede si ofera placerea de a descoperi articole “rare” pe umerasele sale; crede in bucuria sincera a clientilor sai, cand gasesc ceea ce cauta demult; crede in rasfat; crede in protejarea mediului si in reciclare; crede in calitate, si nu in cantitate.