LUCRATOR COMERCIAL PENTRU BIROUL DIN TUNARI, JUDETUL ILFOV

SC REHAU Polymer SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul/viitoarea ocupant/a a acestui post va avea urmatoarele atributii:
- tine casiereia in lei si valuta si intocmeste zilnic documentele aferente;
- verifica documentele de intrare a marfii in depozit si pe cele de transport;
- ori de cate ori este necesar (cresterea vanzarilor in perioadele de varf, colegii de la facturare sunt in concediu de odihna/medical) emite facturile de vanzare in baza comenzilor venite de la departamentele de vanzari, cu respectarea regulilor interne;
- preia activitatile persoanei de la receptia firmei in perioadele in care aceasta este in concediu de odihna/medical, si anume:
- preia vizitatorii si ii indruma catre departamente/depozit;
- preia apelurile telefonice si face legaturile catre departamente;
- inregistreaza facturile intrate si le distribuie in functie de centrele de cost catre departamentele respective;
- distribuie corespondenta;
- selecteaza si distribuie catre persoanele vizate documentele venite prin fax sau cu posta;
- transmite prin posta (Prioripost/Curier rapid) corespondenta primita de la departamente;
- stabilieste necesarul de consumabile pentru personalul firmei (din sediul central, Tunari/Ilfov) si face comanda pentru procurarea acestuia.

CERINTE

Pentru dezvoltarea echipei noastre dorim sa angajam o persoana dinamica pentru postul de lucrator comercial.

Persoana care va ocupa aceasta pozitie trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- mimin studii liceale, de preferat cu profil economic;
- foarte bune cunostinte de limba germana;
- cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
- foarte bune cunostinte de operare PC;
- experienta intr-o pozitie de casier constituie un avantaj;
- foarte bune abilitati de comunicare, flexibilitate, spirit de echipa, corectitudine.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unui concern international;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale;
- transport la si de la sediul firmei asigurat;
- pachet salarial atractiv.

Ca marca de renume, REHAU este leader-ul mondial in solutii pe baza de polymeri pentru domeniul constructiilor, industriei si constructiilor de automobile. Sistemele noastre va sustin zilnic, in orice situatie, cateodata chiar fara sa realizati, dar intotdeauna cu foloase maxime. In intreaga lume, in peste 170 de tari, 14.000 de angajati contribuie cu initiativa si competenta lor la dezvoltarea continua a intreprinderii de familie pe care o reprezinta REHAU.