LUCRATOR COMERCIAL (COD: LCH)

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Aprovizioneaza raionul cu marfa si verifica prezenta, corectitudinea preturilor si a codurilor de bare.
-Propune sefului direct comenzile catre furnizori, pentru marfurile din raionul pe care il deserveste.

-Verifica necesarul de marfa si aprovizioneaza raionul folosind stocurile din depozit
-Verifica marfa dpdv calitativ si cantitativ (incl. integritatea ambalajelor si a sigiliilor)

- Aprovizioneaza rafturile cu marfa in concordanta cu cerintele magazinului
- Participa la efectuarea inventarelor
- Actioneaza pentru indeplinirea altor sarcini, in limita timpului disponibil
- Preda schimbului de tura instructiunile / sarcinile primite si nefinalizate de la seful direct
-Informeaza seful direct de epuizarea stocului de marfa
- Ofera informatii clientilor in legatura caracteristicile produselor existente in zona de responsabilitate

4. Norme HSEQ (Protectia Muncii, Siguranta, Sanatate, Calitate):
- Asigura manipularea / transportul marfii din depozit la raft in conditii depline de siguranta dpdv al protectiei muncii,
sigurantei si calitatii
- Asigura curatenia rafturilor si a produselor din zona de responsabilitate
- Foloseste echipamentul de protectie obligatoriu
- Sesizeaza agentii de paza in cazul observarii unei tentative de furt
- Respecta normele de curatenie, ordine, disciplina etc la locul de munca
- Respecta legislatia in domeniu

CERINTE

- Studii medii economice sau Certificat de absolvire curs de calificare “ Lucrator commercial “ sau Experienta in domeniu de ~ 2 ani
- Constituie avantaj experienta anterioara in comert
- Spirit de echipa
- Spirit responsabil si serios in munca
- Cazier curat

BENEFICII OFERITE

-Studii medii economice

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta pentru clientul sau , LUCRATOR COMERCIAL.