Lucrator comercial

Exclusively Reserved

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza activitatea de vanzare (incaseaza contravaloarea produselor vandute si intocmeste monetar, registru de casa, factura etc);
- Consiliaza clientii asupra produselor expuse (ofera informatii privind materialelel din care sunt realizate produsele respective, tehnologiile proprii fiecarui brand in parte, beneficiile oferite de acestea etc);
- Organizeaza activitatea din magazin;
- Asigura evidenta zilnica a vanzarilor de produse si informarea operativa a conducerii societatii asupra acestora;
- Stabileste si asigura stocurile de produse necesare pentru desfasurarea activitatii magazinului;
- Asigura primirea , depozitarea in conditii corespunzatoare si eliberarea cu documente legale a produselor ce se comercializeaza prin magazin;
- Raspunde de respectarea prevederilor si reglementarilor interne.

CERINTE

- minim studii medii;
- cunostinte utilizare PC/ Excel;
- abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- discernamant si capacitatea de a rezolva probleme;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- spirit de ordine si disciplina;
- echilibru emotional si stabilitate in atitudine si comportament;
- usurinta in comunicare si abilitati pentru lucrul in echipa;
- corectitudine, flexibilitate, rezistenta la efort si stres;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial peste medie.

Compania noastra distribuie si comercializeaza produse cosmetice profesionale destinate cu precadere utilizarii lor in saloanele de infrumusetare.